PROFILY - Profily podujatí
 Prehľad súťaži podľa jednotlivych ročníkov + vysvetlivky

MestoPočet ročníkov
Banská Bystrica1
Bratislava7
Dobšiná8
Hurbanovo4
Košice16
Levoča1
Lubeník1
Nitra1
Poprad6
Prešov9
Púchov7
Revúca2
Rimavská Sobota3
Rožňava9
Senica5
Snina2
Trnava1
Vranov3
Žilina3
Zlaté Moravce1


MestoPočet ročníkov
Eger4
Krakow2
Miskolc1
Rzeszow2
Salgotarján3
Veszprém1
Vyškov1
Vsetín1
Zlín1

Vysvetlivky
- v roku 1999 sa išla súťaž Rally Gemer-Spiš, ktorá prvý deň mala centrum v Dobšinej a na druhú deň sa posádky po štarte v Dobšinej cez RS Mlynky presunuli do Levoče, ktorá bola centrom druhehé dňa. Oba dni sa hodnotili len samostatne a levočská časť sa označovala ako Rally Spiš-Gemer.

- v roku 2001 sa presunul pretek Rally Tatry z Popradu, kde už organizátorili nevedeli usporiadať podujatie majstrovstiev Európy do Púchova, kde sa usporiadalo spolu 7 ročníkov tejto tatranskej súťaže, ktorá po preorganizácii majstrovstiev Európy v rally bola zaradená do FIA Európskeho pohára.

- v roku 2004 sa Rally Matador Tatry s centrom v Púchove išla na území dvoch štatov, ráno posádky vyštartovali s Púchova, "udomácnili" sa vo Vsetíne, ktorý sa stal centrom prvej etapy a po absolvovaní všetkých rýchlostných skúšok sa posádky večer vrátili naspäť do Púchova. Druhá etapa už bola len v okolí slovenského mesta.

- v roku 2005 sa povôdne plánovaná Rally Suzuki Autosalón Nitra presunula a konala v Zlatých Moravciach.

- v roku 2005 sa povôdne plánovaná Rally Snina presunula a konala vo Vranove.

- v roku 2006 sa povôdne plánovaná Rally Nitra zrušila na poslednú chvíľu a aby boli splnené podmienky na vyhlásenie majstrov rally, kedže išlo o predposledné podujatie a v priebehu roku boli odvolané aj ďalšie 2 súťaže, sa namiesto nej v tom istom termíne uskutočnil pretek v českom Vyškove.

- v roku 2009 sa uskutočnil I.Rally Lubeník, ktorý nebol zaradený do Majstrovstiev Slovenska, preto nie je zarátaný do týchto štatistik. Išlo o samostatné podujatie Slovenského Rally Pohára.

- v roku 2009 sa spojili maďarskí a slovenskí organizátori a usporiadali Hell Energy Salgo-Gemer Rally, ktorej centrom bol Salgotarján. Prvý deň sa štartovalo v Revúcej, ktorá bola slovenským centrom súťaže, po absolvovaní 6 RS a večerného servisu sa posádky vrátili späť do Salgotarijánu, kde bol nočné UP.

- v roku 2010 sa táto súťaž zopakovala, pričom ale prvý deň sa stala slovenským centrom súťaže Rimavská Sobota.

Štatistika nezohľadnuje rok 1996 a údaje za roky 1993 a 1994 zohľadnené v tomto prehľade nie sú kompletné

   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk