PROFILY - Profily jazdcov
 Základné informácie
Peter DANIELIS

Dátum nar.: 31.07.1979
Bydlisko: Košice

    Môj začiatok v motoristickom športe bol z pohľadu diváka, chodievali sme s partiou pozerať na súťaže rally. Postupne som spoznával ľudí, ktorí sa tomuto krásnemu športu aktívne venovali a onedlho som si bol istý, že chcem jazdiť. Mojím najväčším snom bolo zúčastniť sa nejakej rally, najviac však domácej Rally Košice. Mal som 19 a žiadne peniaze, rodičia sa s mojím nápadom byť „pretekárom“ nejako nestotožňovali, takže ten sen musel počkať. V tej dobe amatérska rally nebola, slalom bol v začiatkoch a v Košiciach sa organizovala jazda zručnosti o majstra volantu, ktorej som sa v roku 2001 prvýkrát zúčastnil. Od vtedy som sa snažil zúčastňovať na každých pre mňa finančne dostupných podujatiach (Košické jazdy zručnosti, slalomy, neskôr minirally a pod.).

    V roku 2007 som sa prvýkrát zúčastnil rally ako spolujazdec Jožka Molnára na Rally Košice. O rok neskôr sa mi konečne podarilo naplniť svoj sen a postaviť sa na štart domácej Rally Košice vo vlastnom „súťažáku“. Bol to pre mňa neopísateľný pocit a najväčší úspech v mojej celej motoristickej kariére. V roku 2009 vznikol Slovenský Rally Pohár, ktorého podujatí sa snažím pravidelne zúčastňovať. Chcel by som sa zúčastňovať MSR Rally, ale na to nemám dostatok financií, takže jazdím to na čo mám, a som rád, že môžem byť súčasťou tohto krásneho športu.

    Mojimi spolujazdcami na podujatiach SRP v sezóne 2010 boli Roman Tutko a Adriána Marinecová. S Romanom sme kôli jeho vyťaženosti v práci išli len jedny preteky. Je to môj dlhoročný kamarát, tímový kolega a tvorí neoddeliteľnú časť nášho klubu pd autosport. Všetky ostatné preteky som absolvoval so svojou priateľkou Adriánou, ktorá mi ako spolujazdec maximálne vyhovuje, a s ktorou počítam aj do budúcej sezóny. Celú sezónu nám spoľahlivo slúžilo Suzuki Swift GTI, ktoré sme zodpovedne pripravovali na každé preteky a stali sme sa víťazmi našej triedy v SRP.

    To, že ktorých súťaži, a na akom aute sa zúčastním v budúcnosti, záleží od finančných prostriedkov, ktoré budem mať k dispozícií, no každý odjazdený pretek je zážitok a radosť, takže sa budem snažiť udržať v motoristickom športe čo najdlhšie.


   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk