ČLÁNKY - Články / Informácie
1 / 7
 Predstavenie Subaru Impreza WRC vyšlo L Racing Teamu perfektne

Rovno z Rally Prešov sa L Racing Team presťahoval na druhé podujatie slovenského seriálu pretekov automobilov do vrchu, do Oždian. Tu ho čakalo premiérové predstavenie kopcového špeciálu Subaru Impreza WRC.

Za volant tohto približne takmer osemsto koňového vozidla sa pritom posadil Jozef Béreš mladší, ktorý ako sme vás už informovali si v Prešove užil debut s vozidlom Mini John Cooper Works. „Zoznámenie s Mini bolo zaujímavé, škoda že sme museli odstúpiť kvôli takej banalite, akou je vybitá autobatéria. Dnes ma však čaká ďalší debut a tým je predstavenie kopcového špeciálu Subaru Impreza WRC. Dúfam, že v tomto prípade pôjde všetko ako po masle,“ vysvetlil Ďodi Béreš pred štartom prvej tréningovej jazdy na Oždianskych serpentínach.
Zobrazuje sa mg-7249-1.jpg

Už spomínaná prvá tréningová jazda dopadla výborne a Ďodi si pripísal na svoje konto druhý najrýchlejší čas spomedzi všetkých účastníkov tohto podujatia. Po nej, v druhom tréningu však svoj čas vylepšil o ďalšie dve sekundy, čo dávalo predpoklad, že v rámci samotných pretekov dosiahne čas ešte lepší.

A tak sa aj stalo. Už v prvej súťažnej jazde vylepšil Ďodi svoj lepší tréningový čas o celé štyri sekundy, pričom sa dostal už po prvom kole do vedenia. Keď v druhej jazde prvý čas viac, menej zopakoval, mohol sa právom tešiť z absolútneho víťazstva v rámci Oždianskych serpentín 2014. „Som rád, že sme Subaru mohli konečne priamo na pretekoch otestovať. Nehovorím, že sme na ňom nenašli chyby, samozrejme sme vyskúšali rôzne nastavenia a podrobne zaznamenávali všetky dáta. Stále však je to auto tak trochu surové, je v ňom ešte veľmi málo software, ten budeme postupne dopĺňať. Napriek tomu to fungovalo veľmi dobre. Zároveň ale vieme, že je na ňom ešte stále kopa roboty. Hlavné veci sa nám však už podarilo nastaviť. Som rád a veľmi si vážim, že prvé kilometre s týmto autom som mohol urobiť práve ja,“ vysvetlil Jozef Béreš po dojazde do cieľa.
Zobrazuje sa mg-7256-1.jpg


Nielen Ďodi Béreš však štartoval v rámci Oždianskych serpentín vo farbách L Racing Teamu. Na štart sa prvýkrát v tomto roku s vozidlom Toyota Celica 165 ST postavil aj šéf tímu, Ján Lipták, ktorému sa po peknom výkone podarilo vyhrať s Toyotou triedu Historik. „Som rád, že som sa po dlhých šiestich mesiacoch opäť posadil za volant pretekárskeho auta. S dosiahnutými časmi som spokojný. Viac ma však teší, že nám perfektne vyšla predstavenie nášho Subaru Impreza, ktoré sme dosť dlho pripravovali v našich dielňach. Je to auto určené iba na preteky automobilov do vrchu a nikde inde ho ani nebudú diváci mať možnosť sledovať. Napriek tomu, že na aute nás ešte čaká veľa roboty, som s dnešným dňom nadmieru spokojný,“ doplnil Ján Lipták, šéf L Racing Teamu.
Zobrazuje sa h7p3975.jpg

L Racing Team čaká teraz príprava na tretie kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, ktoré sa bude konať už nasledujúci víkend v Poľskom meste Zaluž, kde by mal štartovať nielen Jozef Béreš, ale aj Ján Lipták.
Zobrazuje sa co8c1056-11.jpg

Miro Majláth
PORADIE 2014


JAZDCI MSR
1.  Grzyb 161
2.  Drotár 152
3.  Kukučka
125
4.  Majerčák 99
5.  Chvála
85
6.  Hanuš 81
7.  Valoušek
75
8.  Béreš ml.
72
9.  Trencseny 67
10.  Cserhalmi 65
 
SÚŤAŽ TEAMOV
1.  L Racing s.r.o. B 268
2.  Drotár Autošport 266
3.  L Racing s.r.o. A 196
4.  Subaru Komárno RT 111
 
JAZDCI SRP
1.  Kundlák 145

2.  Haluška 131

3.  Švec 128

4.  Vrábeľ 94

5.  Šablatúra 67

6.  Debnár 69

7.  Polovka 65

8.  Pazderák
55

9.  Revák 39

10.  Kacvinský 30

   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk