ČLÁNKY - Články / Informácie
1 / 7
 KL Racing Team do Prešova v plnej zostave

Po úspešnom absolvovaní úvodného rally podujatia v Miskolci sa na štart druhého kola slovenského šampionátu, na Rally Prešov, postaví KL Racing Team v plnej zostave, čiže s trojicou súťažiacich posádok.

Ako sme vás informovali pred začiatkom sezóny, Žilinský KL Racing Rally Team bude nasadzovať v rámci tohtoročných Majstrovstiev Slovenska v rally na jednotlivé podujatia trojicu posádok. Zatiaľ čo v úvodnom kole odštartovali iba dve z nich, na Rally Prešov budú mať možnosť diváci sledovať kompletnú trojicu.
Zobrazuje sa co8c8393-7.jpg

Ako prvá na prešovské trate vo farbách KL Racing Teamu vyrazí Škoda Fabia WRC a Karel Trněný. Ten, ako sa zdá do tohtoročnej sezóny vykročil pravou nohou a za sebou už má absolútne víťazstvo v rámci úvodného podujatia českých rallysprintov, ktorým bolo podujatie Valašská Rally. Tu ho navigoval slovenský spolujazdec Pavol Kušnier, kto sa v prípade Rally Prešov posadí na horúce sedadlo spolujazdca po boku Karla Trněného sa však dozvieme až na administratívnom preberaní. „Do Prešova sa vždy veľmi teším. Sú tu kvalitné a veľmi pekné trate. Dúfam, že sa nám podarí nadviazať na úspech z Valašského Meziříčí a privezieme pre KL Racing Team dobré umiestnenie. Viem však, že to bude veľmi ťažké, keďže na štarte bude poriadne silná konkurencia,“ odštartoval rozprávanie Karel Trněný.
Zobrazuje sa co8c8399-5.jpg

Druhé vozidlo, ktoré vyštartuje vo farbách KL Racing Rally Teamu bude rovnako špecifikácie WRC. To v Prešove predstavia Tomáš Kukučka s Marekom Podobníkom. Tejto dvojici v rámci úvodného podujatia slovenského šampionátu patrili dve druhé miesta v triede 11, to si však Tomáš na Škodu Octavia WRC ešte iba zvykal, čiže je veľký predpoklad, že v Prešove už bude spomínaná dvojica dosahovať podstatne rýchlejšie časy ako tomu bolo v Miskolci. „V Miskolci mi dala Octavia pekne zabrať. Už po prvom dni som cítil každý sval na tele. V druhom dni súťaže sa mi už darilo robiť podstatne lepšie časy a cítil som, že si s autom začínam rozumieť. Bol to však úvod sezóny, kde som do auta naskočil totálne nerozjazdený. Dúfam, že v Prešove to bude už iné, napriek tomu viem, že si na auto ešte musím viac zvyknúť a aj preto nechcem ísť maximálnu hranu. Cieľ je doviezť WRC-čko celé a neporušené do cieľa,“ pokračoval Tomáš Kukučka.

Hneď za chrbtom Tomáša Kukučku vyrazí zdolávať prešovské rally trate tretia posádka KL Racing Teamu, Vlastimil Majerčák – Marcel Kollárik. Dvojica Dobšinčanov sa predstaví v spolupráci s Mitsubishi Lancer EVO IX. Práve s týmto vozidlom sa Vlastovi s Marcelom podarilo výborne rozbehnúť sezónu, keď v Miskolci brali maximálny počet bodov za dve víťazstvá v triede 3. „Netajím sa tým, že by som rád bral v Prešove opäť plný počet bodov v rámci triedy. Už teraz však viem, že to bude poriadny krst ohňom, keďže v našej triede štartuje celkovo deväť posádok, pričom každá z nich chce zvíťaziť. Preto netreba nič podceniť. Trate budú určite rovnako ťažké ako v minulosti, čo je dobré. Dúfam, že sa nám podarí zabojovať a v sobotu večer sa budeme na cieľovej rampe poriadne usmievať,“ doplnil Vlasto Majerčák.Zobrazuje sa valasska-2014-024.jpg

Na Rally Prešov nebude chýbať ani Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu: „Som rád, že sa nám podarilo splniť sľub daný fanúšikom, že v tomto roku budeme nasadzovať trojicu súťažných posádok. Samozrejme najväčšia vďaka patrí našim partnerom bez ktorých by to nešlo, ale aj posádkam, s ktorými sa nám veľmi dobre spolupracuje. Dúfam, že sa všetkým trom bude na tratiach v Prešove dariť a budú ich obchádzať technické, či jazdecké chyby. Najspokojnejší budeme, ak všetky tri naše posádky privítame v sobotu podvečer na cieľovej rampe.“
Zobrazuje sa KL Racing reklamni partneri 2014.jpg

Miro Majláth
PORADIE 2014


JAZDCI MSR
1.  Grzyb 161
2.  Drotár 152
3.  Kukučka
125
4.  Majerčák 99
5.  Chvála
85
6.  Hanuš 81
7.  Valoušek
75
8.  Béreš ml.
72
9.  Trencseny 67
10.  Cserhalmi 65
 
SÚŤAŽ TEAMOV
1.  L Racing s.r.o. B 268
2.  Drotár Autošport 266
3.  L Racing s.r.o. A 196
4.  Subaru Komárno RT 111
 
JAZDCI SRP
1.  Kundlák 145

2.  Haluška 131

3.  Švec 128

4.  Vrábeľ 94

5.  Šablatúra 67

6.  Debnár 69

7.  Polovka 65

8.  Pazderák
55

9.  Revák 39

10.  Kacvinský 30

   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk