ČLÁNKY - Rozhovory
1 / 3
 

 20. Vredestein Miskolc rally sa predstavuje


Rozhovor s Markom Adamovitsom, jedným z organizátorov 20. Vredestein Miškolc Rally

Kedy bola v Miškolci súťaž, ktorá otvárala rally sezónu?
Myslím, že nikdy:-)
Na takej súťaži býva stále mnoho ľudí. Na rally v Miškolci tiež. Takže takto spolu asi naozaj tu budú mnohí. Veríme, že i súťažiacich bude veľa!

Je dobre vidieť meno sponzora v názve súťaže a myslím, že je ešte lepšie, ak sa vráti jeden z tých, ktorí stáli pri súťaži v minulosti.
Chceli by sme vytvoriť dlhodobú spoluprácu s VREDESTEIN-nom.
Chceme pripraviť netradičnú súťaž a vrátiť trochu späť krásu starých rally. Popri maďarskom šampionáte, majstrovstve historikov, Rally 2 na podujatí odštartuje aj slovenské súťažné pole – jeho prvá i druhá liga. Navyše je súťaž zaradená i do FIA CEZ Zóny strednej Európy, takže z okolitých štátov môžu dôjsť súťažiaci, ktorí by chceli do tohto majstrovstva získať body.

Aký bude program?
V piatok doobeda bude technické preberanie v priestoroch showroomu Miskolc Autóház Kft.na Lórantffy ulici.

Tradičný prológ nemôže byť inde ako tam, kde bol za starých čias Vredestein Rally - na trati štadióna Volán Sportpálya. Poobede o štrnástej začína program s Rallye2, potom pôjdu historici  a potom bude nasledovať spoločné súťažné pole maďarských a zahraničných súťažiacich v opačnom poradí štartových čísel.
Skúšame trochu pozmeniť a zvýrazniť prológ, veď už vyše desať rokov je stále rovnaký. Nemôžem však teraz prezradiť viac. Pracujeme na tom a veríme, že každému sa bude páčiť.
VREDESTEIN si praje vrátiť sa späť nie iba ako reklamný partner ale aj priamo vstúpiť do diania. Napr. vstupenky na prológ budú losované a rozdáme mnohé cenné darčeky.
 
V sobotu doobeda budú mať súťažiaci ešte možnosť na obhliadku trate..
O Miškolci je treba vedieť to, že domáce futbalové zápasy DVTK sú veľmi dôležitými udalosťami v meste. V sobotu 29. marca o druhej poobede sa hraje domáci zápas. Veríme, že mnohých futbalových fanúšikov zaujíma aj rally a nechceli by sme, aby sa jednej alebo druhej udalosti museli zriecť. Preto sme sa snažili trochu obe podujatia zosúladiť.
Doobeda dáme malú prestávku súťažiacim, potom o pol jedenástej pristavia svoje súťažné vozidlá na rekortanovú dráhu Diósgyőrského štadióna. A tak počas zápasu budú môcť diváci na štadióne a aj televízny diváci vidieť súťažné vozidlá postavené v uzavretom parkovisku.

Po skončení zápasu po krátkom servise odštartuje prvé vozidlo o 17:15 na rýchlostnej skúške Bükkszentlászló – Bükkszentkeresz.. Ďalšou bude RS Lillafüred - Mályinka. Toto kolo sa ešte raz zopakuje. A potom ešte raz ako posledná erzeta bude opäť Bükkszentlászló-Bükkszentkereszt. Tak sme mysleli, aby na tejto, z diváckeho hľadiska dobrej erzete, prešlo pole trikrát, pretože druhá erzeta podobne ako vlani bude pre divákov uzavretá.
Podľa harmonogramu prvé auto dôjde do park fermé o dvadsiatej tretej hodine. Nočné uzavreté parkovisko bude okolo trávnika na diosgyőrskom štadióne. Jednáme, skúšame dohodnúť, aby bol záujemcom umožnený vstup do hľadiska. Myslíme si, že by tu mohli vzniknúť  zriedkavé fotografie z osvetleného prázdneho štadióna, ktorý obsadia rally autá....

V nedeľu začína Rallye2. Dovtedy sa servis premiestni na parkovisko Diósgyőrského štadióna, kde bývalo aj pred rokmi. Chceli by sme výjsť v ústrety divákom. Zabezpečujeme prostredníctvom T-Mobile  free wifi zónu, aby mohli všetci – súťažiaci, mechanici, diváci sledovať výsledky z rýchlostných skúšok. Pracujeme aj na možnosti vysielať zábery z on-board kamier.

V nedeľňajšom harmonograme máme tri rýchlostné skúšky v dvoch kolách teda spolu šesť.
Prvou je rýchlostná skúška Lyukóbánya - Parasznya v blízkosti servisného parkoviska. Potom bude nasledovať rýchlostná skúška, ktorou snáď tento jubilejný ročník najviac nadväzuje na minulé VREDESTEIN Rally súťaže. Veď opäť bude Kánó - Imola - Ragály! Upozorňujeme divákov, že vedľa nej nebude možné v noci stanovať a prosíme to dodržať! Bola to jedna z podmienok, aby sme mohli na túto tradičnú erzetu opäť dostať povolenie!
Nasledovať bude 20 kilometrová rýchlostná skúška Sajómercse – Sáta, po ktorej sa pole vráti späť do servisného parkoviska. Aj táto erzeta sa už v tejto podobe jazdila. Nepôjde sa však okruh v Királde. Trať bude viesť po serpentínach v smere na Ózd ale ešte pred ním odbočí smerom na Sáta.
Všetky tri nedeľné RS sú v celej svojej dĺžke prístupné divákom.
Cieľová rampa bude pred radnicou o sedemnástej hodine.
 
Takže v programe máme jedenásť rýchlostných skúšok, celková dĺžka trate je 560 kilometrov a dĺžka RS 140 kilometrov.
 
Porozprávajme trochu o vstupenkách!
Bude podobný systém ako vlani, cena vstupenky je 1500 forintov na celú súťaž. Teda ak pôjde niekto na prológ a tam si kúpi vstupenku, táto mu bude platiť aj v ďalšie dva dni na rýchlostné skúšky a do servisu. Deti do dvanásť rokov majú vstup voľný.
Chcel by som ešte poznamenať, že na poslednej  VREDESTEIN Rally v roku 2005 stála vstupenka na prológ 3500 forintov. Nechceme ísť týmto smerom. Poctivo, v normálnych cenách by sme chceli ponúknuť celý víkendový program pre fanúšikov


 Rozhovor s Michaelou Debnárovou12.11.2011  15:02
PORADIE 2014


JAZDCI MSR
1.  Grzyb 161
2.  Drotár 152
3.  Kukučka
125
4.  Majerčák 99
5.  Chvála
85
6.  Hanuš 81
7.  Valoušek
75
8.  Béreš ml.
72
9.  Trencseny 67
10.  Cserhalmi 65
 
SÚŤAŽ TEAMOV
1.  L Racing s.r.o. B 268
2.  Drotár Autošport 266
3.  L Racing s.r.o. A 196
4.  Subaru Komárno RT 111
 
JAZDCI SRP
1.  Kundlák 145

2.  Haluška 131

3.  Švec 128

4.  Vrábeľ 94

5.  Šablatúra 67

6.  Debnár 69

7.  Polovka 65

8.  Pazderák
55

9.  Revák 39

10.  Kacvinský 30

   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk