TLAČOVÉ SPRÁVY - Teamy / Súťažiaci / Jazdci
1 / 55
V minulosti posádka slovenského RUFA Šport Teamu niekoľkokrát vystúpila na najvyšší stupienok pre víťaza na podujatí v Poľskom Rzeszowe. Stalo sa tak aj v momente, keď bol Rajd Rzeszowski zaradený do slovenského šampionátu.

Čo bolo, to bolo, v tomto roku už Rajd Rzeszowski nefiguruje v kalendári slovenských majstrovstiev v rally, napriek tomu RUFA Šport s úradujúcim majstrom Slovenska Grzegorzom Grzybom a jeho spolujazdcom Danielom Siatkowskim a vozidlom Škoda Fabia S2000 na tejto súťaži odštartuje. „Štartovať budeme z jednoduchého dôvodu. Pre mňa, ako rodeného Rzeszowčana, je táto súťaž jednoznačne srdcovou záležitosťou. Po druhé, z Rzeszowa a jeho okolia máme niektorých partnerov a slušnosť káže odmeniť sa im dobrým výkonom. Už sa naozaj na túto, pre mňa domácu súťaž teším,“ vysvetlil Grzegorz Grzyb.

22.Rajd Rzeszowski odštartuje už počas nadchádzajúceho štvrtka až soboty (8.-10.8.2013) ako štvrté podujatie seriálu poľských majstrovstiev v rally. V zozname prihlásených figuruje štyridsaťštyri posádok, ktoré budú bojovať o body v rámci poľského šampionátu LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, ale aj štyridsaťosem zaradených do nižšej súťaže Rajdowego Pucharu Polski, čo je v podstate obdoba slovenského rally poháru. Prvé súťažné vozidlo vyrazí na trať dvojdňového podujatia v piatok tesne pred poludním, pričom cieľ súťaže je plánovaný na sobotu o 16 hodine 15 minúte. Celkovo organizátor pre posádky bojujúce v rámci veľkých majstrovstiev pripravil trať o dĺžke takmer štyristosedemdesiat kilometrov, v ktorých je už započítaných aj vyše stosedemdesiat ostrých. Tie sú rozdelené do desiatich samostatných testov.

Na štarte sa okrem posádky slovenského RUFA Sport Teamu, Grzegorza Grzyba a Daniela Siatkowski predstaví kompletná poľská špička, pričom desiatka posádok bude bojovať v rámci triedy 2 do ktorej je zaradená aj Škoda Fabia S2000 tímu RFA Šport. „Konkurencia je viac ako dobrá a myslím si, že ktorákoľvek z prvých desiatich posádok môže v tomto roku v Rzeszowe žať úspech. Navyše je tu ďalších sedem posádok na veľkých N-kách, ktoré tiež môžu prehovoriť do celkového poradia. Pre mňa osobne má Rajd Rzeszowski nezameniteľnú atmosféru a veľmi rád sem každý rok chodím. Dúfam, že sa Grzegorzovi s Danielom bude dariť a podarí sa aj tento rok nejaký pekný výsledok, aj keď my sem nejdeme vyslovene bojovať o body do poľských majstrovstiev,“ dodal manažér RUFA Šport Teamu Ľubomír Kleman.

O tom, ako dopadol Rajd Rzeszowski pre slovenský RFA Šport Team vás samozrejme budeme po víkende informovať.

Miro Majláth


PORADIE 2014


JAZDCI MSR
1.  Grzyb 161
2.  Drotár 152
3.  Kukučka
125
4.  Majerčák 99
5.  Chvála
85
6.  Hanuš 81
7.  Valoušek
75
8.  Béreš ml.
72
9.  Trencseny 67
10.  Cserhalmi 65
 
SÚŤAŽ TEAMOV
1.  L Racing s.r.o. B 268
2.  Drotár Autošport 266
3.  L Racing s.r.o. A 196
4.  Subaru Komárno RT 111
 
JAZDCI SRP
1.  Kundlák 145

2.  Haluška 131

3.  Švec 128

4.  Vrábeľ 94

5.  Šablatúra 67

6.  Debnár 69

7.  Polovka 65

8.  Pazderák
55

9.  Revák 39

10.  Kacvinský 30

   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk