ARCHÍV - SEZÓNA 2010 - SALGO-GEMER RALLY
1 / 2
 Priebeh 2 dňa - updated23.05.2010  08:28
 Na konci prvého dňa22.05.2010  15:13
 Salgó - Gemer online22.05.2010  07:39

Rimavská Sobota – dnešné centrum HELL ENERGY DRINK SALGÓ –GEMER RALLYE 2010 sa prebudila do slnečného dňa. Ulice Rimavskej Soboty a okolia začínajú ožívať zvukmi tak typickými pre rally,  a servis sa zapĺňa farebnými stanmi a zmesou ľudí a závodných špeciálov.

Už zanedlho – o 9.03 štartuje RS Potok, ktorá bude úvodnou skúškou prvého dňa,  po nej nasleduje o 10.16 RS Turčok a treťou bude o 10.50 RS Rybník. Po prvom kole očakávame prvú posádku v preskupení v centre Rimavskej Soboty (11:23) a následne servise tesne pred obedom o 11.52.

O 12.45 začína druhá sekcia rýchlostných skúšok po ktorej uvítame posádky v servise o 15.05 tie  sa následne  presunú do Maďarska,  kde absolvujú super špeciálnu skúšku v Ózde – Salak Show ktorá bude mať naozaj charakter show, lebo hoci ju posádky musia povinne absolvovať, jej výsledky sa nebudú započítavať do ORB ani MSR.  Touto show končí prvý deň treťej súťaže Majstrovstiev Slovenskej Republiky.

Hlasy po prvom kole:
Jozef Béres jr. : Prvé dve rýchlostné skúšky boli dobré, bez problémov. Ale na tretej RS hneď po štarte  asi kilometer pred vracákom som išiel na brzdy a asi mi praskol nejaký držiak a motor alebo prevodovku  a ťažko sa mi radilo dole, takže určite sme niečo stratili. Súťaž ide ďalej,  mechanici to snáď v servise opravia a pokračujeme ďalej. Hlavne sledujem Slovensko, po tretej RS nevieme čas oproti Grzybovi, na prvej nám dal 1,7 sek, na druhej sme mu vrátili 0,9 takže je to tesné.

Grzegor Grzyb : No na druhej RS sme mali malý výlet mimo trať, ale dosť rýchlo sme sa dostali späť na trať a strata bola minimálna. Ale bude boj do konca.  Auto inak funguje dobre, tretiu RS sme ale museli ísť pomalšie vzhľadom na náš malý výlet mimo trať. Mechanici nás už čakajú. Rýchlostné skúšky sú super, dosť šmykľavé ale krásne.

Hadik András : Trate sú krásne veľmi sa nám páčia, všetko je ok, ale asi by sme mali zrýchliť, nie sme spokojní s výsledkami. Naši súperi pred nami idú veľmi rýchlo a momentálne na nich nestíhame. V druhom kole chceme zrýchliť. Musíme niečo vymyslieť.

Melichárek : Ide sa celkom dobre, len máme príliš mäkké auto. Trate sa nám páčia sú technické a na viacerých úsekoch je vynosené blato.

Pritzl : Ide sa celkom dobre, ale trochu nás hnevá spojka.  S tým máme trochu problém ale spravíme a uvidíme. Trate sú veľmi náročné a krásne.

Bessenyei : Ide sa nám dobre, trate sú perfektné trochu vynosené ale super. Výsledok je ako tak prijateľný momentálne sme štvrtí v triede (ORB) Do konca dňa by sme to chceli vymeniť  na „medailovú “ pozíciu. Trať je náročná takže nie je to ľahké ale skúsime držať tempo prípadne ešte trochu zrýchliť.  Rýchlostné skúšky sú fakt veľmi dobré , niektoré úseky blízko lesa sú síce zablatené ale fakt si ich vychutnávam. Najviac mi sedí tretia RS Rybník .

Csente: na druhej rýchlostke hneď po štarte sme mali rýchlu pasáž, boli tam také jednotky zákruty a hneď za nimi ľavá šesť a bohužiaľ som nedobrzdil, resp. dobrzdil ale tak že som zachytil nejaký betónový stĺp. Takže máme vytrhnuté ľavé zadné koleso. Mechanici sú už v „plnej poľnej“ v servise pripravení tak dúfam že pôjdeme ďalej.

Kormicki : No pred týždňom sme išli na šotolinovej rally takže zo začiatku sme ešte išli šotolinovým štýlom,  ešte si trochu si zvykáme na asfalt ale ide sa nám výborne. Auto super, počasie super , užívame si to.

Radó: no teraz nie som pretekár ale „prejazdár“ na začiatku prvej RS nám vytlačilo vodu takže sme bez vody išli 15 km, na etape sme ju doplnili, a zvažovali že ideme domov, vošli sme na druhú RS tam sa to tiež zopakovalo. Takže trápime sa. Uvidíme čo v servise, či pokračujeme či nie.

Kupec: Zatiaľ sa ide veľmi dobre. Auto počúva, sme spokojní. RS sú pekné, trošku rýchle, miestami ušmýkané. Ak zaprší bude to zaujímavé .

Špavelko : No je to celkom zaujímavé, akurát nže sme úplne odstavili brzdy, takže v servise ich musíme vymeniť. Trate : technické, rýchle dobré.

Brož: Sme opäť na Slovensku. Ide sa dobre, akurát sme mali technické problémy tak snáď ich v servise vyriešime. Na druhej  rýchlostnej skúške nám praskol šrób na palivovej lište, takže benzín tiekol všade, len nie tam kam mal. Tak sme to nejak zadrátovali aby sme aspoň mohli dôjsť a uvidíme čo v servise, a až potom pôjdeme rýchlo. Nový navigátor je dobrý , fakt dobrý až som prekvapený.

Grendel : ide sa dobre, trať nám sedí, páči sa, pomaly zrýchľujeme, auto konečne poslúcha, navigátor nemá chybu. Všetko je ok.

Nagy : Brutuska neposlúcha  posledné dve RS niečo máme buď so spojkou alebo s prevodovkou, spojka občas zaberá občas nezaberá, takže nevieme čo bude, dôjdeme do servisu a uvidíme. Trate – táto slovenská časť veľmi pekná, na zajtra sme trošku skeptickejší.

Béres st: Začiatok bol veľmi zlý, tak dúfam že koniec bude lepší. Odštartovali sme prvú rýchlostku a vylial sa nám olej na okno, na pedále, po kolená v oleji sme boli. Odišlo servo riadenie, z čerpadla sa vylieva olej takže ideme bez serva, a so šmýkajúcimi sa pedálmi takže ideme veľmi opatrne. Zatial ešte stále vedieme triedu. Dúfam že to v servise opravíme a pôjde sa nám dobre.

Eliás: ideme dosť opatrne nakoľko Eger sme neišli, V Prešove sme tiež toho veľa nenajazdili takže musíme sa trochu dať do kopy a rozjazdiť. Ale inak v pohode . Trate sú super, super rally. Je tu tisíc miest na vyletenie, treba dávať fakt veľký pozor.

Klus : odišla nám skriňa, pravdepodobne zaseknutá vidlička, trojka, štvorka nejde, takže ideme jedna,dva, päť. Takže veľká dilema : odstúpiť alebo pokračovať. Ak odstúpime možme ísť zajtra na plno, ak neodstúpime ... takto to nemá asi zmysel. Uvidíme, rozhodneme sa v servise.

Králik : Veľmi dobre sa nám išlo. Prvá RS bola taká rozjazdovka podľa plánu, máme nejakú stratégiu pripravenú aby sme už konečne došli nejakú súťaž. Tie ďalšie dve už boli v rýchlejšom tempe, akurát na druhej RS sa nám utrhol volant, hompáľa sa vertikálne aj horizontálne. Provizórne sme to upevnili . Tak uvidíme v servise. Na druhé kolo sa budeme snažiť udržať tempo, neurobiť chybu a dôjsť konečne do cieľa

Auto Klub Košice

PORADIE 2014


JAZDCI MSR
1.  Grzyb 161
2.  Drotár 152
3.  Kukučka
125
4.  Majerčák 99
5.  Chvála
85
6.  Hanuš 81
7.  Valoušek
75
8.  Béreš ml.
72
9.  Trencseny 67
10.  Cserhalmi 65
 
SÚŤAŽ TEAMOV
1.  L Racing s.r.o. B 268
2.  Drotár Autošport 266
3.  L Racing s.r.o. A 196
4.  Subaru Komárno RT 111
 
JAZDCI SRP
1.  Kundlák 145

2.  Haluška 131

3.  Švec 128

4.  Vrábeľ 94

5.  Šablatúra 67

6.  Debnár 69

7.  Polovka 65

8.  Pazderák
55

9.  Revák 39

10.  Kacvinský 30

   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk