ARCHÍV - SEZÓNA 2010 - START AUTÓ RALLYE EGER
1 / 2
 Program Start Autó Rallye ´201004.03.2010  12:38

Premiérové podujatie tohoročných Majstrovstiev Slovenska i Majstrovstiev Maďarska sa uskutoční v dňoch 26. – 28. marca 2010 v severomaďarskom meste Eger. V súčasnosti beží lehota na prihlasovanie súťažiacich, ktorej ukončenie je stanovené na 8. marca 2010.

V nedeľu, 28.marca 2010 v podvečerných hodinách skončila prvá tohtoročná súťaž zaradená do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally, ktorá sa jazdila po krásnych a rýchlych tratiach v okolí maďarského mesta Eger.
Práve ukončený prvý deň súťaže, ktorý sa započítava do seriálu MSR ako samostatná súťaž sa odohral na rýchlych ale i technicky náročných tratiach v okolí maďarského mesta Eger. Priniesol viaceré technické problémy niektorým posádkam, ktoré sa postavili na štart rally. Piatkovým  administratívnym a technickým preberaním prešlo
 Povedali po druhom kole27.03.2010  18:05
Jozef Bereš jr: Prvé tri RS som šiel bez aktívneho diferenciálu, nevedel som ani zabrzdiť, ani zatočiť ani pridať, diferenciály si robili čo chceli. V servise to opravili, konektor kabeláže z počítača bol vypadnutý. Potešili sme sa, že to nieje vážnejšia chyba. Žiaľ, hned po výjazde zo servisu medzi servisom a
 2. sekcia začala miešať karty27.03.2010  17:08
RS 4 Egerszalók-Verpelét  prvá rýchlostná skúška v 2. sekcii priniesla zmenu. Napriek avizovaným problémom vyhráva RS Igor Drotár (20), za ním Bujdos (81), Szíjj (80) , Elek (30) a Hadik (5).
Béreš jr skončil 7., problémy mal Trnený (21), dr.Kiss (35) aj Rusňák (92) a všetci traja následne odstúpili.
 Po prvej sekcii27.03.2010  14:27
RS 1 Egerszalók – Verpelét začala najlepšie pre posádku č. 12 Melichárek- Lasevič s Mitsubishi  WRC 05, ktorá skončila na prvom mieste v MSR pred posádkou č. 20  Drotár – Bánoci ( + 2,7 sek) a maďarskou posádkou bojujúcou aj v MSR , so štartovným č. 80 Szíjj – Nyírfás s vozidlom Mitsubishi Evo VI. Z MSR odstúpil Ollé Sasa ( 25) kvôli technickej poruche.