SEZÓNA 2011 - Rally Košice
Na tratiach tohtoročného 37. ročníka Rally Košice, ktorého výsledky sa započítavajú do DMACK Tyres Rally 2011 majstrovstiev Slovenska, Slovenského Rally pohára i Platinum majstrovstiev Poľska, spoznáme nových či staronových majstrov v spomínaných šampionátoch. Podobne ako vlani aj teraz je súťaž zaradená aj do seriálu Zóny strednej Európy – FIA CEZ Rally Trophy.


Dvojetapová súťaž s viac ako 151 kilometrami rýchlostných skúšok rozdá posádkam body za oba dni zvlášť, pričom víťaz absolútnej kvalifikácie získa 30 bodov a pri dobrej konštelácii hviezd si môže pripísať aj 60 bodov. V hodnotení jednotlivých tried môže najúspešnejšia posádka mať na svojom konte o 40 bodov viac. Pri pohľade do priebežného poradia je jasné, že až na pár tried sa v ďalších bude rozhodovať o medailových priečkach. Po Rally Košice sa už nič nezmení v triede 8, kde si predstihu vyjazdil majstrovský titul tandem Peter Jurečka – Matej Beťko. Víťazom triedy F3 je dvojica Marek Žeňuch – Vojtech Bačinský a trieda F4 sa stala korisťou Jozefa Béreša st. s Vojtechom Klímom. Karty sú otvorené v zostávajúcich ôsmich kategóriach, pričom najväčšia pozornosť sa upriami na absolútne poradie DMACK Tyres Rally 2011 mimo hodnotenia skupiny F a historických vozidiel.Rally Košice teda ponúka zaujímavú zápletku v boji o absolútneho víťaza a majstra Slovenska pre tento rok. V hre je trojica jazdcov, medzi ktorými  sú veľké bodové rozdiely, ale ak zoberieme do úvahy kritérium, že do celkového hodnotenia sa z deviatich bodovaných súťažných dní bude započítavať sedem najlepších výsledkov, tak to zase nie až tak veľa. Aj preto celkové body trojice jazdcov z čela  – Jozef Béreš jr. (155 bodov), Grzegorz Grzyb (135) a Jaroslav Melichárek (120) ešte nič nezaručujú a pri danej výkonnosti majú všetci rovnaké vyhliadky prehovoriť do konečného umiestnenia.

Spomínali sme, že v hre je ešte 60 bodov a možných kombinácii viac ako dosť. Pre ľahšie počty predpokladajme, že sa títo jazdci umiestnia v prvej päťke absolútneho poradia MSR v oboch dňoch. Nezabúdajme, že akékoľvek bodové výsledky za oba dni sa do tabuľky prirátajú Grzybovi aj Melichárkovi, ktorí už dvakrát nebodovali, Béreš jr. zatiaľ nebodoval len raz, teda v prípade potreby by sa mu škrtalo aj 19 bodov za 4 miesto z Lubeníka, a teda v upravenom momentálnom poradí by mal len o 1 bod viac ako Grzyb, ale na druhú stranu v prípade odstúpenia v niektorom z dní má už bodovú náhradu, na čo sa obaja jeho súperi spoľahnúť nemôžu a musia sa snažiť bodovať po oba dni. Ak by Grzyb spolu s Melichárkom po jednom súťažnom dni nedokončili, Bérešovi jr. by k obhájeniu titulu stačilo jedno 9. miesto.Ako to môže dopadnúť v boji o majstrovský titul
a) Jozef Béreš jr. bude majstrom ak
- raz vyhrá a raz dôjde minimálne druhý, potom umiestnenie súperov ho nemusí zaujímať. Pri horšom výsledku už ale nemá všetko vo svojich rukách a bude rozhodovať umiestnenie súperov
- premenené na drobné sa dá povedať, že Béreš jr. potrebuje za oba dni získať minimálne rovnaký počet bodov ako Grzyb, pričom ale nesmie Melichárek získať o 17 bodov viac. Musíme ešte pripomenúť, že v prípade Bérešovho horšieho výsledku ako 4. miesto (19 bodov) sa mu bude pre tieto potreby rátať 19 bodov, ktoré už má.

b) Grzegorz Grzyb bude majstrom ak
– v súčte oboch dní získa viac bodov ako Béreš jr., pričom Melichárek nesmie získať o 16 bodov viac ako on.

c) Jaroslav Melichárek bude majstrom ak
- získa 17 resp. 16 bodov na svojich súperov. Možno to vyzerá, že jeho šance sú minimálne, avšak ak vyhrá po oba dni (v sezóne už raz vyhral a raz bol k tomu veľmi blízko) a Grzyb sa umiestni na 2. a 4. alebo po oba dni 3. mieste a Béreš jr. by dosiahol maximálne raz 3. miesto, titul by bol jeho.Záverečný diel tohtoročnej slovenskej sezóny v dňoch 13. – 15. októbra sľubuje dramatický boj o sekundy na náročných asfaltových rýchlostných skúškach a dvojdňové merania síl iste ponúkne divákom pekný športový zážitok.
Na záver dodajme, že slávnostný štart a predstavenie posádok sa uskutoční vo štvrtok 13. októbra v centre mesta, keď štartová rampa je umiestnená na Hlavnej ulici v pešej zóne pred Immaculatou o 17.00 h.


Košice 4. 10. 2011        Tlačové stredisko DMACK Tyres Rally 2011 a Rally Košice
Foto: Štefan Glovičko


 Otvorené karty v SRP30.09.2011  20:51
 Košická rely v novom termíne30.08.2011  14:46
     
PORADIE 2014


JAZDCI MSR
1.  Grzyb 161
2.  Drotár 152
3.  Kukučka
125
4.  Majerčák 99
5.  Chvála
85
6.  Hanuš 81
7.  Valoušek
75
8.  Béreš ml.
72
9.  Trencseny 67
10.  Cserhalmi 65
 
SÚŤAŽ TEAMOV
1.  L Racing s.r.o. B 268
2.  Drotár Autošport 266
3.  L Racing s.r.o. A 196
4.  Subaru Komárno RT 111
 
JAZDCI SRP
1.  Kundlák 145

2.  Haluška 131

3.  Švec 128

4.  Vrábeľ 94

5.  Šablatúra 67

6.  Debnár 69

7.  Polovka 65

8.  Pazderák
55

9.  Revák 39

10.  Kacvinský 30

   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk