SEZÓNA 2011 - Rallye Prešov
 Pohár v rukách Kysuckého30.04.2011  15:50
V itinerári slovenského šampionátu automobilových súťaží má rely svoje pevné miesto Rally Prešov, ktorá v tomto roku zapíše už svoju osemnástu stránku histórie. Metropola Šariša opäť ožije atmosférou tejto príťažlivej disciplíny v závere apríla. Ani nie mesiac po prvom podujatí v Egri sa uskutoční druhé, ktorého výsledky sa budú započítavať do majstrovstiev Slovenska, Junior Rally Pohára, Slovenský Rally pohára. Organizátori zo Slovakia Rally Systemu finišujú s prípravou jednodenného podujatia, ktoré trať v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi prešla viacerými zmenami.

Prešovskú rallye otvorí v piatok 29. apríla večer slávnostný štart a predstavenie posádok. Boj o sekundy sa strhne v sobotu 30. apríla a vyvrcholí ešte v ten istý deň popoludní. Organizátori pracujú na príprave kompaktnej, časovo aj finančne čo možno najmenej náročnej súťaže s krátkymi presunmi pre posádky i divákov. „Osemnásty ročník Rally Prešov sa vôbec nerodí ľahko. Momentálne riešime, dúfam, že úspešne, tretiu verziu trate. Prvá, ktorá čiastočne kopírovala minulý ročník, sa nám zdala príliš rýchla, na druhú klasickú rally, tvorenú len lesnými účelovými komunikáciami, sme nenašli pochopenie u dotknutých orgánov a organizáciách, a tak sme pristúpili na kompromisné riešenie. Rýchlostné skúšky budú tri a pôjdu sa trikrát. Ani jedna nie je z minulého či predminulého ročníka,“ povedal zástupca riaditeľa súťaže Ladislav Piatak.

Riaditeľstvo podujatia bude tak ako po iné roky situované na tradičnom mieste, v priestoroch Mestskej športovej haly, kde by mala stáť aj štartová rampa i servisné parkovisko. „Sklamaní sme aj s postojom mesta, ktoré nám neodsúhlasilo už skoro tradičný okruh okolo mestskej športovej haly. Trošku to aj chápeme, pretože sa na Nábrežnej ulici otvára už dlho očakávaný vnútorný obchvat, a jej následná uzávierka by sa ťažko vysvetľovala,“ pokračuje zástupca riaditeľa a predseda organizačného výboru. Napriek tomu sa diváci, ale aj jazdci majú na čo tešiť. Tri plnohodnotné RS s rôznou kvalitou asfaltu dajú posádkam zabrať a diváci sa môžu tešiť hlavne na oneskorené vzkriesenie kategórie vozidiel WRC staršej špecifikácie, kde okrem jazdcov prihlásených na Rally Eger pravdepodobne pribudne aj Francúz Viana na Citroene C4 WRC a Václav Pech by sa mal predstaviť na Fábii WRC. Prvé súťažné vozidlo zíde zo štartovacej rampy v sobotu 30. apríla o 8.00 h a v cieli očakávajú organizátori najrýchlejšie niečo po 16.00 h.

Jednodňová súťaž Rally Prešov je rozdelená do štyroch sekcií, počas ktorých posádky absolvujú 187,8 km dlhú trať. Deväť rýchlostných skúšok tvorí 103,6 km. Samozrejme, že súčasťou tejto rely  je aj Slovenský rally pohár, ktorého trať bude merať 76,2 km, z ktorej 39,3 km tvoria rýchlostné skúšky.

Uzávierka prihlášok je 17. apríla a dá sa predpokladať minimálne dvojnásobný počet posádok prihlásených ako na prvé podujatie majstrovstiev Slovenska a viac ako tridsať posádok v rámci SRS. 

Tlačové stredisko, Rally Prešov 2011

     
PORADIE 2014


JAZDCI MSR
1.  Grzyb 161
2.  Drotár 152
3.  Kukučka
125
4.  Majerčák 99
5.  Chvála
85
6.  Hanuš 81
7.  Valoušek
75
8.  Béreš ml.
72
9.  Trencseny 67
10.  Cserhalmi 65
 
SÚŤAŽ TEAMOV
1.  L Racing s.r.o. B 268
2.  Drotár Autošport 266
3.  L Racing s.r.o. A 196
4.  Subaru Komárno RT 111
 
JAZDCI SRP
1.  Kundlák 145

2.  Haluška 131

3.  Švec 128

4.  Vrábeľ 94

5.  Šablatúra 67

6.  Debnár 69

7.  Polovka 65

8.  Pazderák
55

9.  Revák 39

10.  Kacvinský 30

   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk