AKTUALITY
2 / 102
 L Racing v Prešove predstaví Mini John Cooper Works

Mini John Cooper Works, jeden z mála rally špeciálov ktorý slovenský diváci ešte nemali možnosť na domácich tratiach na vlastné oči sledovať. Od Rally Prešov 2014 však bude všetko inak. Práve toto súťažné vozidlo totiž privezie do Prešova L Racing Team. Za jeho volant sa posadí jeden z najlepších slovenských rally jazdcov, Jozef Béreš mladší.
Zobrazuje sa fotka 1.JPG

Výmena rally techniky sa v tíme z Krásnohorského Podhradia neudiala zo dňa na deň, napriek tomu sa ju podarilo dobre utajiť. Viac nám o tom povedal manažér L Racing Teamu Ján Lipták: „Dosť dlho sme v našom tíme premýšľali o zmene Subaru Impreza R4 s ktorým jazdil Ďodi za niečo iné. V hre bolo viac variant. Uvažovali sme o S2000-ke, ale aj o R5-ke. Nakoniec sa naskytla možnosť zakúpiť Mini John Cooper Works RRC. Je to auto s ktorým jazdil Dani Sordo majstrovstvá sveta, samozrejme v jeho prípade sa jednalo o špecifikáciu WRC. Dlho sme nerozmýšľali a išli do toho. Verím, že s týmto autom bude mať Ďodi možnosť na trati bojovať podstatne lepšie ako tomu bolo so Subaru. Som rád, že sa aj nášmu tímu podarilo priviezť na Slovensko súťažnú techniku, ktorá tu ešte nebola a verím, že divákov táto novinka poteší. Na Rally Prešov ide náš tím opäť vo veľmi silnej zostave, čomu sa teším a dúfam, že sa všetkým posádkam L Racing Teamu bude na trati dariť a uvidíme sa s nimi úspešne v cieli súťaže.“
Zobrazuje sa fotka 2.JPG

Nová technika je vždy pre jazdca veľkou výzvou. Jozef Béreš mladší však už jazdil v rámci svojej rally kariéry s množstvom vozidiel rôznych značiek. Zaujímalo nás preto ako je pripravený na Mini. „Musím povedať, že je to pre mňa opäť nová výzva. Osobne som za volantom tohto auta nesedel, bol som síce pri jeho kúpe, ale odviezol som sa iba ako spolujazdec. Mini má prísť ku nám v stredu podvečer, vo štvrtok dopoludnia s ním chcem urobiť kratučký test a potom už musím bežať do Prešova na obhliadku tratí. Prvé ostré kilometre s touto novou technikou pritom zažijem až v rámci súťaže. Aj preto tohtoročnú Rally Prešov beriem skôr ako test nového auta a ak by sa nám náhodou podarilo vyjazdiť nejaké dobré umiestnenie bude to viac menej iba ako bonus. Rád by som poďakoval L Racing Teamu a Jankovi Liptákovi za dôveru a novú súťažnú techniku,“ opísal prvé stretnutie s Mini John Cooper Works, ale aj plány pred Rally Prešov Jozef Béreš mladší.
Zobrazuje sa h7p7891.jpg

L Racing Team to však nie je iba posádka Jozef Béreš mladší – Zoltán Répás a ich nové Mini John Cooper Works. Na Rally Prešov vo farbách L Racing Teamu budeme mať možnosť sledovať aj ďalšiu päticu súťažných posádok.

V rovnakej triede ako Béreš nastúpi aj sympatická, maďarská dvojica jazdcov, István Pethó s Attilom Ruboczkim, pričom sa divákom predstavia rovnako ako v minulosti s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX R4.

V triede 3 to bude posádka, jazdiaca na Mitsubishi Lancer EVO X vo farbách L Racing Teamu, Vladimír Hanuš – Slavomír Harabín.

Trojicu posádok jazdiacich s vozidlami s pohonom všetkých štyroch kolies v rámci L Racing Teamu doplní aj trojica posádok na dvojkolkách, pričom všetky budú zaradené do triedy 6.

Ako prvá z tejto trojice odštartuje posádka Tomáš Fusko – Jakub Slovák. V ich prípade sa bude jednať o premiérový štart s novým Peugeotom 208 VTi R2.

O dve miesta za nimi zdolávať prešovské rally trate vyrazí dvojica Maďarov, Ákos Tábori – Tamás Kurty jazdiaci na Citroëne C2 R2 Max.

Poslednou dvojicou, v tomto prípade na vozidle Ford Focus L Racing Teamu, ktorá sa divákom predstaví na Rally Prešov budú Marek Špavelko s Milanom Strakom.

Ako dopadne premiéra dvoch nových vozidiel L Racing Teamu, ale aj zvyšných, ktoré už fanúšikovia rally súťaží na Slovensku poznajú sa dozvieme v sobotu podvečer. Samozrejme nielen o tom vás budeme následne informovať.
Zobrazuje sa L racing logá 2014.jpg

Miro Majláth
PORADIE 2014


JAZDCI MSR
1.  Grzyb 161
2.  Drotár 152
3.  Kukučka
125
4.  Majerčák 99
5.  Chvála
85
6.  Hanuš 81
7.  Valoušek
75
8.  Béreš ml.
72
9.  Trencseny 67
10.  Cserhalmi 65
 
SÚŤAŽ TEAMOV
1.  L Racing s.r.o. B 268
2.  Drotár Autošport 266
3.  L Racing s.r.o. A 196
4.  Subaru Komárno RT 111
 
JAZDCI SRP
1.  Kundlák 145

2.  Haluška 131

3.  Švec 128

4.  Vrábeľ 94

5.  Šablatúra 67

6.  Debnár 69

7.  Polovka 65

8.  Pazderák
55

9.  Revák 39

10.  Kacvinský 30

   rallyportal.sk - internetový portál o slovenskej rallyrp @ rallyportal . sk Copyright © 2011 rallyportal.sk